Pomysł na budżet partycypacyjny

Inicjatywa godna polecenia, DS

Witam serdecznie,

 

z przyjemnością zawiadamiam, że projekt „Jak odzyskać uśmiech w starości i chorobie – Ursynów przyjazny chorym z otępieniem i ich otoczeniu” został zakwalifikowany do etapu głosowania w ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2016 rok.

 

Dzięki Twojemu zaangażowaniu mamy szansę, po raz pierwszy w Polsce, uruchomić bezpłatny, kompleksowy system działania na rzecz Osób z chorobami otępiennymi * i ich otoczenia!!!

WYSTARCZY TWÓJ GŁOS ODDANY NA NASZ PROJEKT W DNIACH 16-26.06.2015 r :).

PROSIMY RÓWNIEŻ O PROPAGOWANIE IDEI NASZEGO PROJEKTU I ZACHĘCANIE DO ODDAWANIA GŁOSU NAWET JEŚLI PROBLEM CHORÓB OTĘPIENNYCH WYDAJE SIĘ NIE DOTYCZYĆ CIEBIE BĄDŹ TWOICH ZNAJOMYCH.

CHOROBY OTĘPIENNE SĄ ZNACZNIE CZĘSTSZYM ZJAWISKIEM NIŻ POWSZECHNIE SIĘ WYDAJE. WIELE RODZIN UKRYWA PROBLEM, NIE WIE GDZIE SZUKAĆ POMOCY. DZIĘKI UMOŻLIWIENIU REALIZACJI TEGO PROJEKTU MOŻESZ WPŁYWAĆ NA JAKOŚĆ ŻYCIA CZŁONKÓW RODZINY, SĄSIADÓW, ZNAJOMYCH, KOLEGÓW Z PRACY!

ZAPRASZAM DO GŁOSOWANIA I DZIĘKUJĘ ZA UDOSTĘPNIENIE TEJ WIADOMOŚCI 🙂

 

*Do przyczyn chorób otępiennych zaliczamy m.in. choroby: Alzheimera, Parkinsona, Picka, Lewy’ego, udar mózgu. Towarzyszący im zespół otępienny to zespół objawów wywołany chorobą mózgu, zwykle przewlekłą lub o postępującym przebiegu, charakteryzujący się klinicznie licznymi zaburzeniami wyższych funkcji korowych, takich jak pamięć, myślenie, orientacja, rozumienie, liczenie, zdolność do uczenia się, język i ocena. Ponadto zaburzeniom funkcji poznawczych często towarzyszą, lub nawet je poprzedzają zaburzenia emocjonalne, zaburzenia zachowania i motywacji.

 

CO CHCEMY ZROBIĆ?

Otwieramy zamknięte drzwi! Projekt dedykowany Osobom z chorobami otępiennymi, samodzielnym w zakresie zaspokajania potrzeb higienicznych, nieagresywnym. Przyjęcie w oparciu o wywiad psychologa z opiekunem. Uczestnik raz w tygodniu bierze udział w zajęciach. Zajęcia trwają 8 tygodni. Ilość uczestników w ciągu dnia ? 10 osób. W ciągu tygodnia ? 50 osób. 6 cykli.

Akademia Opiekuna. 10 ? godzinne warsztaty ?Organizacja opieki nad osobą z chorobą otępienną?. 15 warsztatów. W warsztacie bierze udział 20 pełnoletnich opiekunów. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał ? psycholog wyjaśnia w przedszkolach ?Dlaczego Babcia wkłada majtki do lodówki??

 

Obszerny opis projektu na stronie: www.wojcickam.wix.com/budzetpartycypacyjny , w zakładce „O projekcie”

oraz na stronie: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/taskPropose/2642

JAK GŁOSOWAĆ?

 

  1. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Warszawy – nie trzeba posiadać meldunku, nie trzeba być mieszkańcem Ursynowa, można nie być osobą pełnoletnią

 

  1. Głosować można na 3 sposoby:

>> Najłatwiej jest zagłosować przez Internet ? na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

>> Zagłosować można również papierowo ? przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy (w godzinach jego pracy, pomiędzy 16 a 26 czerwca) i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania. W niektórych dzielnicach funkcjonować będą dodatkowe punkty do głosowania. Papierową kartę do głosowanie będzie można pobrać w urzędach dzielnic od pierwszego dnia głosowania, czyli od 16 czerwca.

>> Możesz również przekazać swój głos pocztą na adres właściwego urzędu dzielnicy z dopiskiem ?Budżet partycypacyjny 2016?. Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 16 a 26 czerwca 2015 r. (kartę do głosowania będzie można pobrać ze stron internetowych od 16 czerwca 2015 r. lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców właściwego miejscowo urzędu dzielnicy).

  1. Na karcie do głosowania w dzielnicy Ursynów wybierz projekt o nr 31 w sekcji projektów ogólnodzielnicowych. Możesz zagłosować na dowolną ilość projektów w sekcji projektów ogólnodzielnicowych pod warunkiem, że ich suma nie przekroczy kwoty 1 220 000 zł (milion dwieście dwadzieścia tysięcy zł). Oddając głos na projekt / projekty w sekcji ogólnodzielnicowej nie możesz oddać głosu na projekty lokalne – unieważnia to Twój głos. Kwoty poszczególnych projektów będą podane na karcie do głosowania.
  2. Każdy mieszkaniec Warszawy może zagłosować tylko raz, tylko jedną z trzech wymienionych metod głosowania.
  3. Każdy mieszkaniec Warszawy może zagłosować wyłącznie na projekt / projekty w jednej dzielnicy.

 

Dziękuję!

Marzena Wójcicka

www.wojcickam.wix.com/budzetpartycypacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.